Žvilgsnis atgal į konferenciją „Finansiniai sprendimai mažam ir vidutiniam verslui“

Pirmasis finansų pramonės forumas „Finansiniai sprendimai mažam ir vidutiniam verslui“ įvyko Latvijoje bendradarbiaujant finansinių paslaugų palyginimo platformai „Altero“ bei dienraščiui „Verslo žinios“. Konferencijos metu buvo apžvelgtos ateities tendencijos verslo ir finansų sektoriuose bei aptartos esamos problemos bei sprendimo būdai mažam ir vidutiniam verslui.

 

Mažos ir vidutinės įmonės, nors ir palyginti nedidelės savo dydžiu, sudaro liūto dalį visos ekonomikos, todėl jos turi ieškoti būdų, kaip augti, investuoti į naujoves, skatinti eksportą ir dirbti vietos gyventojų labui. Dažnai šios įmonės susiduria su sunkumais gaudamos finansavimą ir nežino, kur kreiptis prireikus finansavimo, ir, kaip pripažįsta konferencijos dalyviai, dažnai, kai bankas atsisako, verslininkas nėra nukreipiamas į finansavimo šaltinius, kur būtų galima gauti finansavimą. Paskolos neieškoma.

Keičiasi smulkaus ir vidutinio verslo galimybės gauti finansavimą, vis svarbesnį vaidmenį vaidina ne bankų žaidėjai, bet alternatyvūs finansavimo sprendimai, pripažino ekspertai, o gauti banko paskolą tampa sudėtingiau, nes procesas ilgėja, o pati paslauga tampa brangesnė, kas apsunkina verslą.

70% verslininkų nepatenkinti finansavimo procesu, todėl kreditoriai turėtų galvoti, kaip tai palengvinti, o tada paklausa galėtų būti didesnė “, - teigė Artūrs Kostins, „ Altero Ltd. “įkūrėjas.

Šiuo metu Latvija turi pasirinkti vieną iš dviejų ateities scenarijų - tęsti taip, kaip yra, arba ateityje daryti pokyčius, - sakė Ūkio ministerijos Įmonių konkurencingumo departamento direktorius Kristaps Soms. Ateityje Latvija susidurs su neišvengiamu dalyku, pabrėžė jis. Pirmiausia, 2030 m. Darbingų žmonių bus mažiau nei vienas milijonas. Antra, matyti, kad atlyginimas 2030 m. sieks 1800 EUR. Tokiu atveju tai bus didžiausias iššūkis verslui - kaip jį susisteminti ir pateikti finansinius rezultatus atsižvelgiant į šiuos veiksnius.

Daugiau informacijos ir vertingų konferencijos įžvalgų galite skaityti „Verslo žinios“ čia:

  1. Eksporto apimties ir investicijų padvigubėjimas iki 2030 m
  2. Vidutinis statistinis verslininkas Latvijoje yra vyras - orkestras 
  3. 70% verslininkų nepatenkinti finansavimo procesu
  4. Verslo bendradarbiavimas su bankais - daugiau laiko reikalaujantis ir brangus
  5. NUOTRAUKOS: Įžvalgos apie Finansų forumo „Finansiniai sprendimai mažam ir vidutiniam verslui“

WANTED: Partner relations manager

Are you into building new products, creating the best business models and reaching your set goals? Maybe you are the person we are looking for.

WANTED: UX/UI designer

Are you interested in shifting consumer behaviour? Are you interested to be a part of rapidly growing Latvian FinTech start-up?

Kokį remontą galima atlikti turint 3, 10 ir 15 tūkst. eurų biudžetą?

Dėl kokių priežasčių mes dažniausiai skolinamės? Remiantis kredito palyginimo platformos „Altero“ duomenimis, būsto remontas yra trejetuke, po kurio eina automobilių pirkimo ir paskolų refinansavimo išlaidos.