Naujo automobilio link: lizingas ar paskola – kas naudingiau?

Palūkanos, nuosavybė, draudimas, apribojimai ir kita... Laikas palyginti!

Kai planuojant pirkti naują automobilį svajonių modelis jau išsirinktas, kitas žingsnis tai nuspręsti - paskola ar lizingas? Abu variantai turi savų pliusų ir minusų - būtent jų skirtumai padės išsirinkti.


Palūkanų skirtumai

  

Pagrindinis skirtumas tarp paskolos automobiliui įsigyti ir lizingo tai - palūkanos. Lizingo palūkanos dažniausiai yra mažesnės, tačiau, svarbu paminėti, kad lizingo atveju automobilis Jums nepriklauso.  

 

Tuo tarpu jei turėti automobilį savo vardu yra prioritetas, paskola automobiliui gali būti tinkamesnis pasirinkimas

 

Ridos apribojimai + draudimo reikalavimai  

 

Dažnu atveju perkant transporto priemonę lizingu yra privalu ją apdrausti KASKO draudimu, kuris nors ir suteikia daugiau ramybės, prisideda prie papildomų išlaidų.  

 

Ridos apribojimai tai pat yra svarbus aspektas – mažesnė rida garantuos didesnę automobilio vertę ateityje ir mažesnes mėnesines lizingo įmokas. Skamba gal ir gerai, tačiau nėra taip lengva apskaičiuoti potencialią transporto priemonės ridą. Pavyzdžiui, norint apskaičiuoti kiek kilometrų nuvažiuosite per ateinančius 5 metus reikia tikrai gerai peržiūrėti savo vairavimo įpročius. O per visą lizingo laikotarpį viršijus iš anksto sutartyje sutartą kilometražą, lizingo kompanija turi teisę apskaičiuoti papildomus mokesčius už kiekvieną viršytą kilometrą.  

 

EURIBOR palūkanos

 

Prie bankinės maržos, perkant automobilį lizingu dažniausiai prisideda ir EURIBOR palūkanos, kurios priklauso nuo rinkos sąlygų. Šiuo metu 6 mėnesių EURIBOR palūkanos yra 3,94 %, tad svarbu to nepamiršti skaičiuojant bendrą lizingo kainą.  

 

Tuo tarpu, paskola automobiliui įsigyti dažniausiai turi fiksuotas palūkanas, kurios suteikia papildomo stabilumo planuojant mėnesines išlaidas.  

 

Kainos palyginimas 

 

Kaip jau minėjome, automobilio lizingo kaina susideda iš bankinės maržos ir EURIBOR (bankinės maržos % + EURIBOR %). Taip pat į bendrą lizingo kainą įeina pradinis įnašas, KASKO draudimas bei gali būti taikomi ir kiti administraciniai mokesčiai. Tuo tarpu automobilio paskolos kaina priklauso nuo palūkanų dydžio, o pradinis įnašas ir KASKO nėra reikalingi. 

 

Tai lizingas ar paskola?  

 

Renkantis tarp lizingo ir paskolos automobiliui įsigyti, svarbu nuodugniai išsiaiškinti savo prioritetus ir finansinę siutuaciją. Lizingas gali pasiūlyti mežesnes palūkanas ir didesnę finansinę laisvę, tačiau tai atkeliauja su papildomais apribojimais bei privalomu KASKO draudimu. Kita vertus pasirinkus paskolą, automobilis priklauso Jūms, tačiau paskolos įmokos gali būti didesnės.   

Ypač atidžiai reikėtų peržiūrėti lizingo ir paskolos skirtumus perkant senesnį ir pigesnį automobilį. O renkantis naujesnį automobilį kurio vertė viršija 30 000 eurų, lizingas yra finansiškai naudingesnis ir išmintingesnis pasirinkimas.  

Altero.lt plečia savo siūlomų paslaugų spektrą su Edrauda.lt

Pirmaujanti Baltijos šalyse finansų palyginimo platforma Altero.lt, didindama savo finansinių produktų pasiūlą, paskelbė apie integraciją su draudimo produktų platforma Edrauda.lt, kurios specializacija yra draudimo produktų paieška ir palyginimas. Ši strateginė partnerystė po vienu stogu sujungia daugybę finansinių sprendimų, skirtų individualiems vartotojams (B2C) ir mažoms bei vidutinėms įmonėms (MVĮ).

Smart ID: patogus asmens identifikavimo būdas

Smart ID - inovatyvus asmens identifikavimo ir patvirtinimo sprendimas. Tai saugus būdas atlinkti elektroninės bankininkystės paslaugas ar pasirašyti dokumentus nuotoliniu būdu. Atsisiuntus Smart ID programėlę ir patvirtinus savo asmens duomenis internetiniu banku ar asmens dokumentu, pasiekti įvairias virtualias platformas tampa žymiai lengviau, o apie stovėjimą eilėse galima visai pamiršti.

Sveikiname Laimės rato didžiojo prizo laimėtoją!

Liūdime pabaigę Laimės rato dovanų dalybas, bet džiaugiamės galėdami paskalbti didžiojo 1500 eurų laimėtoją, kuriuo tapo dalyvis el. paštu: jurgispos*****@gmail.com Didžiausi sveikinimai nuo visos Altero.lt komandos! ✨✨

Sukite Laimės ratą ir laimėkite šaunius prizus!

Altero.lt kviečia jus dalyvauti LAIMĖS RATO žaidime, kuriame galėsite laimėti dovanų čekius arba dalyvauti didžiojo 1500 eurų prizo loterijoje!