Smart ID: patogus asmens identifikavimo būdas

Smart ID - inovatyvus asmens identifikavimo ir patvirtinimo sprendimas. Tai saugus būdas atlinkti elektroninės bankininkystės paslaugas ar pasirašyti dokumentus nuotoliniu būdu. Atsisiuntus Smart ID programėlę ir patvirtinus savo asmens duomenis internetiniu banku ar asmens dokumentu, pasiekti įvairias virtualias platformas tampa žymiai lengviau, o apie stovėjimą eilėse galima visai pamiršti.

 

 

Iš kur ir kodėl atsirado Smart ID?

Bankai, ieškodami saugaus ir patogaus identifikavimo būdo, pirmieji pradėjo naudoti Smart ID, pakeisdami kodų korteles ir kodų generatorius. Smart ID privalumai buvo akivaizdūs, ne vien dėl šio identifikavimo būdo saugumo, bet ir dėl patogumo. Smart ID visada yra su žmogumi, jo išmaniajame telefone, tad pamiršti ar pamesti SmartID tampa praktiškai neįmanoma. Taip pat pakeitus išmanųjį įrenginį Smart ID programėlę galima įdiegti ir naujame įrenginyje. Šį sprendimą pradėjus naudoti bankams, prie jų greitai prisijungė ir kitos valstybinės ar sveikatos institucijos, tokios kaip kaip esveikata.lt, Sodra, VMI ar kitos įstaigos. Šiandien, beveik kas antra internetinė platforma siūlo Smart ID kaip identifikavimo/prisijungimo būdą – tai žymiai palengvina kasdienes paslaugas ir vartotojams, ir paslaugų davėjams. Smart ID dėka, daugiau nebereikia saugoti begalės slaptažodžių ir prisijungimo vardų.

Smart ID PIN 1 ir PIN 2. Kuo jie skiriasi?

Kad užtikrinti aukščiausius saugumo standartus, Smart ID identifikavimas turi du PIN kodus: PIN 1 ir PIN 2.

PIN 1 kodas yra naudojamas tam, kad paslaugos teikėjas galėtų patvirtinti jūsų asmens duomenis. Šio kodo dažniausiai užtenka, kad suteiktumėte prieigą prie jūsų vardo, pavardės ir asmens kodo. Tuo tarpu PIN 2 patvirtina rimtesnes veiklas: pinigų pervedimus, paslaugų ar duomenų keitimus, ir kitas paslaugas.

Taip, Smart ID yra tikrai saugus identifikavimo būdas!

Neveltui šiuo būdu naudojasi dauguma bankų ir dauguma privataus ar valstybinio sektoriaus įmonių. Smart ID turi nesuskaičiuojamą galybę saugumo funkcijų, dėl kurių gali suteikti stiprią apsaugą nuo duomenų vagystės. Smart ID saugumas priklauso nuo dviejų pagrindinių dalykų – tik jūs vienintelis žinote savo PIN 1 ir PIN 2 kodus ir tik jūs vienas turite prieiga prie savo išmaniojo įrenginio.

Ką reikia turėti omenyje, norint užtikrinti savo duomenų saugumą naudojantis Smart ID:

1.      Nesidalinkite savo PIN 1 ir PIN 2 kodais.

2.      Prieš tvirtindami Smart ID užklausą, įsitikinkite, kad kodas telefono ekrane sutampa su paslaugos lange rodomu kodu.

3.      Kad niekas neturėtų prieigos prie jūsų Smart ID programėlės - apsaugokite savo telefoną PIN kodu ar slaptažodžiu.

4.      Venkite nepatikimų puslapių ar programėlių.

Ar suvesdamas PIN 2 kodą, suteikiu prieigą prie savo duomenų trečiosioms šalims?

Ne! PIN 2 kodas suteikia prieigą tik tai paslaugai, kurią pasirinkote pvz. pinigų pervedimui ar sąskaitos išrašo siuntimui. Jokia kita informacija  nėra pasiekiama ir niekas, išskyrus jus pačius, pasiekti jūsų duomenų negali.

Ar kas nors gali „slapta“ pasisavinti mano pinigus, man prisijungus prie SmartID?

Tikrai ne! Įvedus PIN kodą, jūs suteikiate prieigą tik vienai veiklai. Prieš vedant PIN kodą į SmartID jums kelis kartus bus priminta kokią paslaugą ar veiklą tvirtinate PIN kodu, tad visada galėsite pasitikrinti ir įsitikinti, kad informacija yra teisinga. Taip pat veiklos apibūdinimą jums pateiks jūsų bankas, o ne paslaugos tiekėjas. Nuo pat momento kai atsidarote savo SmartID, jūs komunikuojate tik su savo banko.

Ar nepažįstami žmonės galės stebėti mano sąskaitos išrašus?

Sąskaitos išrašai, dažniausiai būna prašomi tam tikrų finansinių institucijų tam, kad galima būtų patikrinti jūsų mokumą ir įsitikinti, kad neturite įsiskolinimų. Tokie patikrinimai vyksta automatiškai, be žmonių įsikišimo, tad niekas tikrai neskaitys jūsų pirkinių sąrašo. Sistema nuskenuoja sąskaitos išrašo turinį ir automatiškai peržiūri jūsų mokumą.

Kodėl, imant paskolą, neužtenka informacijos apie mano atlyginimą ir turiu pateikti sąskaitos išrašą?

Norint įvertinti potencialaus skolininko mokumą, skolintojai peržiūri tam tikro laikotarpio pajamas, taip išlygindami pajamų svyravimus, kurie atsirado pavyzdžiui dėl nedarbingumo ar kitų pajamų sumažėjimo atvejų. Taip pat norint įsitikinti, kad klientas galės grąžinti naujai imamą paskolą, išanalizuojami jau esami įsipareigojimai. Visi šie duomenys padeda mums surasti tinkamiausius paskolų pasiūlymus – kuo mažiau duomenų apie klientą žinome tuo didesnė rizika kyla skolininkams ir didesnės palūkanos klientams.

Ar prisiimu kokių nors įsipareigojimų leisdamas Altero.lt pasiekti mano sąskaitos išrašą?

Ne! Altero įsipareigoja surasti ir pateikti visus geriausius ir naudingiausius paskolų pasiūlymus. Ši paslauga yra visiškai nemokama, o klientas palygindamas paskolas neįsipareigoja tęsti proceso ar pasiimti paskolą, jei to nenori. Pasirinkimas lieka jūsų rankose!

***

Apibendrinkime! Laikantis paprastų saugumo principo, SmartID yra vienas saugiausių ir patogiausių sprendimų, leidžiantis atlikti įvairias bekontaktes paslaugas ir sutaupyti laiko. Jei dar neturite SmartID programėles – dabar pats laikas tuo pasirūpinti!

Altero.lt plečia savo siūlomų paslaugų spektrą su Edrauda.lt

Pirmaujanti Baltijos šalyse finansų palyginimo platforma Altero.lt, didindama savo finansinių produktų pasiūlą, paskelbė apie integraciją su draudimo produktų platforma Edrauda.lt, kurios specializacija yra draudimo produktų paieška ir palyginimas. Ši strateginė partnerystė po vienu stogu sujungia daugybę finansinių sprendimų, skirtų individualiems vartotojams (B2C) ir mažoms bei vidutinėms įmonėms (MVĮ).

Naujo automobilio link: lizingas ar paskola – kas naudingiau?

Palūkanos, nuosavybė, draudimas, apribojimai ir kita... Laikas palyginti!

Sveikiname Laimės rato didžiojo prizo laimėtoją!

Liūdime pabaigę Laimės rato dovanų dalybas, bet džiaugiamės galėdami paskalbti didžiojo 1500 eurų laimėtoją, kuriuo tapo dalyvis el. paštu: jurgispos*****@gmail.com Didžiausi sveikinimai nuo visos Altero.lt komandos! ✨✨

Sukite Laimės ratą ir laimėkite šaunius prizus!

Altero.lt kviečia jus dalyvauti LAIMĖS RATO žaidime, kuriame galėsite laimėti dovanų čekius arba dalyvauti didžiojo 1500 eurų prizo loterijoje!